LŪKA mudina jauniešus izglītoties un savu nākotni saistīt ar ūdenssaimniecības nozari ( VIDEO)

Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācija (LŪKA) sadarbībā ar Igaunijas Ūdenssaimniecības uzņēmumu asociāciju turpina realizēt izglītības projektu, lai stimulētu jauniešus saistīt savu nākotni ar ūdenssaimniecības nozari, kurā veidojas kritiska situācija sakarā ar jaunu speciālistu trūkumu.

Jaunu speciālistu trūkums apdraud ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas nepārtrauktību

Šī projekta ietvaros LŪKA pārstāvji smēlušies pieredzi Igaunijā, lai arī Latvijā spētu veiksmīgāk sadarboties ar izglītības iestāžu mācībspēkiem, sniedzot informāciju un praktiskas iemaņas jaunu zināšanu nodošanā mācību procesa uzlabošanai. “Igaunijā profesionālās izglītības iestādēs šobrīd tiek sagatavots ļoti neliels skaits jauno ūdenssaimniecību speciālistu, savukārt Latvijā tādas izglītības programmas, kas sagatavotu ūdens attīrīšanas un notekūdeņu attīrīšanas iekārtu operatorus, vispār nav,” norāda LŪKA izpilddirektors Sandis Dejus. “Vidējais ūdenssaimniecības nozarē nodarbināto vecums Latvijā ir krietni lielāks par 50 gadiem, līdz ar to tuvākajā desmitgadē, strauji tuvojoties speciālistu pensionēšanās vecumam, ir apdraudēta attiecīgo pakalpojumu sniegšanas nepārtrauktība, kas savukārt var radīt būtiskus traucējumus veselības aprūpei un vides aizsardzībai.”

“Akūts mācībspēku un profesionālu jauno speciālistu trūkums ūdenssaimniecības nozarē būtiski ietekmēs sabiedrībai kritiski svarīgo ūdensapgādes un notekūdeņu savākšanas un attīrīšanas pakalpojumu sniegšanu. Tādējādi daudzas pašvaldības tuvākajā nākotnē var saskarties ar būtiskiem vides aizsardzības un sabiedriskās drošības riskiem,” brīdina Sandis Dejus.

Jaunieši video aicinājumā tiek mudināti pievienoties “ūdenssaimniecības supervaroņu komandai”

Pats jaunākais LŪKA veikums minētā projekta ietvaros ir video “Svarīgākais cilvēks pilsētā!”, kas tiks demonstrēts jauniešiem mācību iestādēs, kā arī jau tagad ir skatāms interneta platformās. “Ik dienu ūdensapgādes nozarē strādā vairāk nekā 2000 cilvēki, kuri rūpējas par to, lai tu ikdienā varētu izbaudīt visas ūdens sniegtās priekšrocības un dabā tiktu novadīts attīrīts notekūdens. Diemžēl darbaspēks ūdenssaimniecības nozarē noveco. Mēs, ūdenssaimniecības nozare, esam noraizējušies un nevēlamies, lai pienāk brīdis, kad mums trūkst darba roku un vietām netiek nodrošināta ūdens piegāde. Strādāt ūdenssaimniecībā ir ne tikai ārkārtīgi svarīgi, bet arī interesanti un aizraujoši. Strādāt šajā nozarē nenozīmē tikai rūpēties par caurulēm, tas ir kas daudz svarīgāks un nopietnāks. Tā ir fantastiska iespēja sabiedrībai nodrošināt pašu svarīgāko – dzīvību!” tiek uzsvērts šajā video aicinājumā.

LŪKA norāda, ka ūdenssaimniecības nozares “darba vide ir ļoti dinamiska un interesanta, jo ūdens taču nekad nepārstāj tecēt”, un, šo procesu nodrošināšanai, tiek īstenoti tādi projekti un aktivitātes kā dzeramā ūdens sagatavošana, nepārtraukta ūdens padeve patērētājiem, notekūdeņu savākšana un attīrīšana, iekārtu un procesu automatizācija un zinātniski pētījumi. “Mēs esam varoņi! Nē, mēs esam supervaroņi, jo spējam padarīt ūdeni pieejamu, gardu, drošu un kvalitatīvu ikvienam!

NOSKATIES VIDEO ŠEIT